понеділок, 7 травня 2018 р.

Завітайте до Івано-Франківська !


Ласкаво просимо до нашого міста! Знайдіть момент відвідати старовинне місто з багатою історією . Хоча Івано-Франківськ не є великим містом,але це дає вам змогу побачити більше визначних місць ,які варті вашої уваги. Ознайомитись із деякими місцями ви зможете на сторінках нашого блогу, залишивши відгук про місто та враження від блогу . 

Святкування дня міста у Івано-Франківську


Івано-Франківськ відзначає день міста в день отримання Магдебурзького права, тобто 7-го травня. 1662 - рік заснування Івано-Франківська. Місто було засноване краківським каштеляном, згодом польним коронним гетьманом Анджеєм Потоцьким з відомого роду польських магнатів, і назване Станіславів (пол. Stanislaw) на честь батька. Місто було засноване як фортеця для захисту від набігів кримських татар. 7 травня 1662 року місто отримало Магдебурзьке право. Ця дата вважається днем заснування міста. Після першого розділу Польщі 1772 року місто відійшло до імперії Габсбургів.
У 1962 р. місто відзначило своє 300-річчя і було перейменоване. З тих пір воно носить ім’я видатного українського письменника та громадського діяча Івана Франка, який неодноразово тут бував, писав і читав свої твори.

неділя, 6 травня 2018 р.

Музей Небесної Сотні


Експонати музею, який відкрили у 2015 році, – це понад п’ятсот оригінальних речей із Майдану. Інсталяція з шин, каміння, щитів, бочок, саморобної зброї, касок, стріляних гільз, а поряд портрети загиблих учасників Революції гідності. На стінах – майданівські плакати і гасла. Виставкова зала займає півтисячі квадратних метрів.
Революційний дух і атмосферу підкреслює 30-метрове панно трагічних подій на Майдані.Музей має кілька експозицій: «Кухня Майдану», «Шпиталь», «Духовний куточок», «Барикади», «Реквієм», «Самооборона». Також є стенди, присвячені героям Небесної сотні.

Міське озеро


Станіславське море – так часто називають міське озеро, яке виникло 1955 року. До радянських часів на місці «моря» локалізувалися мисливські угіддя князів Потоцьких. В 1930-х тут викопали ставки, які з’єднувала річка Бистриця Солотвинська. Коли відкрили шлюзи на ставках, то з них розлилося ціле море, біля якого тепер і відпочивають іванофранківці. А просто посеред озера розташована романтична місцина для закоханих – «Острів любові». Зелена зона навколо озера, ставши справжнім райським куточком для містян, одночасно перетворилася і на ласий шмат землі для забудовників. Саме з цього приводу вже не один рік триває запекле протистояння між івано-франківськими активістами і хвацькими бізнесменами.

Колегіальний костел Пресвятої Діви Марії


Вся історія храму від його утворення тісно пов'язана з польською громадою міста. Після закінчення Другої світової війни поляки почали поступово покидати місто. Вони таємно вивозили з костелу різні коштовності та клейноди. Парафіяни доклали немалих зусиль, щоб урятувати бодай якусь частину цінного внутрішнього оздоблення костелу. Але в часи радянської влади багато що було втрачено й понищено у зв'язку з використанням костелу в господарських цілях.
Дзвіниця поруч із костелом була зведена у 1744 році, на ній встановили дзвін вагою більше 2 тонн. У 1963 році дзвіницю зруйнувала радянська влада. Лише у 2000 році дзвіницю відбудували за старими фотографіями і кресленнями.